Ogrody Tematyczne Hortulus

Ogrody Tematyczne Hortulus znajdują się w Dobrzycy, zaledwie 12 kilometrów od Sarbinowa. Zostały założone w 1992 roku, a ich realizacja cały czas trwa. 

Znajdziemy tu ogrody tematyczne to znaczy np. z samymi różami, osobno z lawendą, rododendronami, czy roślinami cebulowymi. Ogrody zaaranżowane są w przeróżnych stylach, np.ogrody wiszące, szwajcarskie, rzymskie, czy ogólnie włoskie. W ogrodach spotkać możemy różne dekoracje dopasowane do stylu ogrodu np. ławeczki, rzeźby, stawiki, głazy, czy groble.

Corocznie przybywają nowe ogrody, są też tworzone nowe kompozycje. Powierzchnia ogrodów to ponad 4 ha. Od 2014 roku powstały i cieszą oczy zwiedzających Ogrody Hortulus Spectabilis. Centralnym punktem jest tu największy w świecie labirynt grabowy, który został stworzony z 18 tysięcy sztuk sadzonek tego drzewa. Labirynt zajmuje powierzchnię 1 ha, ma ściany o wysokości 2 m, a łączna długości jego korytarzy wynosi ponad 3,2 km. Spacery po labiryncie, jedną z trzech tras zwiedzania gwarantują doskonałą zabawę. W jego sercu znajduje się 20 metrowa wieża widokowa, której oryginalna konstrukcja została zrealizowana na wzór podwójnej nicią DNA. Z tarasu wieży rozpościera się wspaniały widok na okoliczne wioski, pola i lasy, a w dobrą pogodę na Morze Bałtyckie. Znakomicie widać też otaczające labirynt Ogrody Magii, Energii, Czasu i Przestrzeni. Jest to zespół ogrodów o powierzchni około 6 ha, w którym znajdziemy: magiczny kamienny krąg, Ogrody 4 Pory Roku, Ogród Zegarów, Ogród Kalendarz Celtycki oraz angielskie rabaty bylinowe Ogrody Hortulus to wyjątkowo klimatyczne miejsce, położone z dala od nadmorskich kurortów. Przepiękna kolorystyka i różnorodność roślin robią naprawdę imponujące wrażenie! Długo można by opowiadać o uroku tego miejsca, ale naprawdę warto to zobaczyć na własne oczy!

Ostatnia aktualizacja - Listopad 2021 r.

Za zmiany w powyższych danych redakcja www.sarbinowo.com.pl nie odpowiada.