Atrakcje Turystyczne

Plaża w Sarbinowie

Turyści co roku chętnie korzystają z pięknej, piaszczystej sarbinowskiej plaży - to największa atrakcja turystyczna tej miejscowości. I pomyśleć tylko, że na początku XX wieku morze próbowało zagarnąć Sarbinowo, stale podmywając jego brzegi! Aby temu zapobiec, wzdłuż plaży wybudowano kilometrowy, kamienno-betonowy mur oporowy. Dzięki niemu zagrożenie pochłonięcia przez morskie fale minęło, a turyści zyskali kamienny deptak służący spacerom wzdłuż plaży. więcej »

Wejścia z ulicy Nadmorskiej

Promenada nadmorska

Promenada w Sarbinowie wybudowana została na murze, który miał na celu ochronę wybrzeża przed niszczącym działaniem Morza Bałtyckiego. Jest to idealne miejsce na długie, wieczorne spacery oraz podziwianie plaży i malowniczych zachodów słońca. więcej »

Promenada nadmorska, Sarbinowo

Zabytki

Głównym zabytkiem i punktem orientacyjnym Sarbinowa jest neogotycki, dziewiętnastowieczny kościół ze strzelistą wieżą, posiadający piękne witraże. Spacerując po Sarbinowie warto też zwrócić uwagę na dziewiętnastowieczną, zabytkową chałupę szachulcową. więcej »

Szlaki piesze i rowerowe

Szlaki piesze i rowerowe w Sarbinowie to propozycja dla aktywnych wczasowiczów. więcej »

Latarnie Morskie

W Sarbinowie nie ma ciekawej atrakcji turystycznej jaką jest latarnia morska. 5 najbliżej położonych latarni morskich w okolicy Sarbinowa to: latarnia w Gąskach, Kołobrzegu, Niechorzu, Jarosławcu i Darłowie - zapraszamy na wycieczkę. więcej »

Jezioro Jamno

Jezioro Jamno położone jest w gminie Mielno i stanowi 3 zbiornik wodny o największej powierzchni w województwie zachodniopomorskim. W sezonie letnim można wybrać się na rejs wycieczkowy jednym z 3 statków. więcej »

Mielno

Jazda konna

Gdzie na konie w Sarbinowie? Szkoła jazdy konnej jest zlokalizowana na terenie ośrodka Ranczo w Dolinie przy ul. Polnych Kwiatów 2 (od Południowej). więcej »

Sarbinowo

Ogrody Tematyczne Hortulus

Ogrody Hortulus - są jak obrazy ciągle malowane, zmieniają się w zależności od pory roku, czy pogody i zawsze są atrakcyjne: wiosną "budzą się" - kwitną pierwsze kwiaty, rozwijają się młode liście, "pachnie" wręcz życiem. Lato jest okresem pełnej stabilizacji, kwitną letnie kwiaty, pojawiają się pierwsze owoce. więcej »

ul. Dobrzyca 76, 76-038 Dobrzyca

Park Linowy Tukan

Park linowy to doskonałe miejsce dla na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Wspinaczka po linach to doskonała forma rozrywki zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wyprawa do parku to doskonała alternatywa dla całodniowego wylegiwania się na plaży lub też ciekawa opcja spędzenia czasu w mniej słoneczne dni. więcej »

ul. Chmielna, Mielno

Pomnik Morsa

Pomnik morsa to ukłon w stronę wszystkich amatorów kąpieli w zimnej wodzie. Pomnik znajduje się w Mielnie, przy zejściu na plażę. Figurę wykonano z brązu, a jej twórcą jest Robert Sobociński. więcej »

ul. Kościuszki, Mielno

Escape Room CZACHA

Escape Room Czacha zlokalizowany jest Mielnie. To doskonałe miejsce dla osób, które lubią poczuć dreszczyk emocji. Gra polega na rozwiązaniu zagadek przy użyciu różnych przedmiotów i urządzeń. Czas na wydostanie się z pokoju to 45 minut. więcej »

ul.Lechitów 5, Mielno

Escape Room Monster House

Escape Room w Mielnie to ciekawe miejsce na spędzenie wolnego czasu z rodziną lub przyjaciółmi. Celem rozgrywki jest rozwiązanie zagadek i wydostanie się z pokoju przed upływem godziny. Do wyboru są dwa pokoje: laboratorium i zombie. więcej »

ul. Słoneczna 1, Mielno

Molo w Chłopach

ul. Kapitańska 47, Chłopy

Pomnik 16 południka w Chłopach

Nieopodal Sarbinowa znajduje się niewielka wieś rybacka-Chłopy. Ciekawostką tego miejsca jest fakt, że przebiega tam 16 południk. By zaznaczyć dokładne miejsce przebiegu południka, ustawiono pomnik. Atrakcja przyciąga sporo turystów, którzy z chęcią uwieczniają obelisk na zdjęciach. więcej »

ul. Kapitańska 57, Chłopy

Nadmorski Szlak Rowerowy wokół Bałtyku R-10

Szlak rowerowy R10 jest częścią projektu EuroVelo10, czyli trasy rowerowej dookoła basenu Morza Bałtyckiego. Autorem inicjatywy jest Europejska Federacja Cyklistów. więcej »

Chłopy

Chłopy, jako całą miejscowość, wpisano do rejestru zabytków ze względu na rzadko obecnie spotykany, a charakterystyczny dla tego regionu układ zabudowy, jak również dobrze zachowane, zabytkowe chałupy szachulcowe. więcej »

Gąski

Gąski to raj dla wczasowiczów pragnących odpocząć od miejskiego zgiełku, a tamtejsza plaża jest idealnym miejscem dla ludzi ceniących sobie ciszę i spokój, a także dla rodzin z dziećmi. więcej »

Mielno i Unieście

Do największych atrakcji miejscowości należą: Promenada spacerowa, Pomnik Lotników, Pomnik jelenia, muszla koncertowa, Przystań Rybacka i oczywiście piękna plaża, na której wytyczono letnie, strzeżone kąpielisko. Wokół plaży znajdują się restauracje, bary, smażalnie ryb oraz inne punkty gastronomiczne i handlowe. więcej »

Ustronie Morskie

Piaszczysta, czysta plaża zachęcająca do kąpieli morskich i słonecznych, ponad stumetrowe molo spacerowe, wspaniały nadmorski klimat, malowniczy klif i przystań rybacka to atuty tej miejscowości. więcej »

Kołobrzeg

Miejscem wartym uwagi jest również latarnia morska z 1770 roku, o wysokość 26 m i jest udostępniona do zwiedzania turystom. więcej »

Koszalin

Koszalin stanowi węzeł komunikacji pasażerskiej, gdzie znajduje się dworzec autobusowy i kolejowy. Centrum miasta znajduje się ok. 11 km od Morza Bałtyckiego. więcej »

Historia Sarbinowa

Historia Sarbinowa na pewno sięga początków XVI wieku, co potwierdzają dokumenty, jednak dokładna data założenia miejscowości nie jest znana. więcej »